Pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wzięli udział w szeregu akcji sprzątania rzek i jezior.
W sobotę 27 kwietnia br., pracownicy Nadzoru Wodnego w Brodnicy wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim z Brodnicy sprzątali rzekę Drwęcę na odcinku Tama Brodzka-Belford. Odpady usuwano poruszając się na kajakach. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, najwięcej było plastikowych i szklanych butelek, ale trafiło się też krzesło i dywan.


13 kwietnia br., Drwęcę sprzątali pracownicy Nadzoru Wodnego w Golubiu-Dobrzyniu wspólnie z wolontariuszami Fundacji Life Promotion, uczniami szkół, strażakami, kajakarzami, wędkarzami oraz mieszkańcami miasta i gminy Golub Dobrzyń. Efektem wielogodzinnej wędrówki wzdłuż brzegów rzeki były dziesiątki worków pełnych śmieci.

DSC 0202

Fot.: Sprzątanie Drwęcy z lądu. Fot. PGW Wody Polskie


Pięć dni wcześniej pracownicy stopnia wodnego w Mylofie i Zarządu Zlewni w Chojnicach wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątanie jeziora Charzykowskiego".

Pracownicy Stopnia Wodnego Mylof Mirosław Jażdżewski i Daniel Wiecki podczas sprzątania nad jeziorem Charzykowskim. Fot. PGW Wody Polskie

Fot.: Pracownicy Stopnia Wodnego Mylof: Mirosław Jażdżewski i Daniel Wiecki podczas sprzątania nad jeziorem Charzykowskim. Fot. PGW Wody Polskie

 

Pracownicy Nadzoru Wodnego w Redzie dołączyli do wolontariuszy biorących udział w sprzątaniu rzeki Redy. Inicjatorem akcji był Miejski Dom Kultury w Redzie i zorganizowano ją po raz czwarty. Trójka pracowników Wód Polskich pracowała na kajakach, a dwójka pieszo.
W czasie akcji zebrano kilka ton śmieci min. materace, elementy wyposażenia AGD, meble, fotele samochodowe, opony, neseser, a także tysiące plastikowych butelek. W godzinach od 9 do 12.30 przeczesano ok. 6 km koryta rzeki od Śmiechowa do Ciechocina. Wydarzenie zakończył wspólny grill w redzkim parku.

 

Ekipa sprzątająca z Nadzoru Wodnego w Redzie. Fot. PGW Wody Polskie

Fot.: Ekipa sprzątająca z Nadzoru Wodnego w Redzie. Fot. PGW Wody Polskie.