Komunikat ws. odsyłania przez wędkarzy rejestrów połowu ryb

24.10.2023

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku przypomina, że  zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb W Obwodach Rybackich Udostępnionych Przez Dyrektora RZGW w Gdańsku, każdy wędkujący, który wykupił stosowne zezwolenie uprawniające do amatorskiego połowu ryb ma obowiązek prowadzenia rejestrów połowu ryb. Wypełniony rejestr należy przesłać droga mailową na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną w terminie do 31 stycznia w roku następującycm po roku, w którym złowiono ryby.

 

Informujemy, że jezioro Dąbrowa Wielka zostaje czasowo wyłączone z programu "Nasze Łowiska".

W związku z toczącym się postępowaniem sądowym oraz wydanym postanowieniem Sądu Rejonowego w Ostródzie w przedmiocie udzielenia zabezpieczenia roszczenia Gospodarstwa Rybackiego Ostróda sp. z o.o. w Warlitach Wielkich, zezwolenia na amatorski połów ryb wydane przez Dyrektorów Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie nie upoważniają do prowadzenia połowów w obwodzie rybackim jeziora Dąbrowa Wielka (Wielka Woda) na rzece Wel nr 1. W związku z czym przedmiotowy obwód został czasowo wyłączony z wykazu obwodów udostępnionych przez PGW WP do amatorskiego połowu ryb do czasu uzyskania rozstrzygnięcia sądowego. Bieżące informacje w tej sprawie będą publikowane na naszej stronie internetowej.

 

Obowiązek zawiadamiania  Dyrekcji Ochrony Środowiska w zw. z zabiciem gatunków chronionych

W związku z otrzymaniem przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie pisma zawierającego wytyczne Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, w zakresie konieczności zawiadamiania właściwych terytorialnie Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, o zdarzeniach związanych z nieumyślnym chwytaniem lub zabijaniem zwierząt gatunków objętych ochroną ścisłą oraz wydry w załączeniu przedstawiam pismo znak: DZP-WG.6420.2.2022.ASZ w celu zapoznania się z jego treścią.

Informacja dla użytkowników rybackich i wędkarzy.

 

Sprawdź podmiot uprawniony do rybactwa

Przed nabyciem zezwolenia uprasza się o sprawdzenie podmiotu będącego uprawnionym do rybactwa w danym obwodzie. Zestawienie uprawnionych znajduje się w rozwinięciu TUTAJ (zakładka „Nasze działania”, w kolumnie „Zarzadzanie korzystaniem z wód”, w pozycji „Obwody rybackie”).