5 czerwca 2021 roku na terenie Nadzoru Wodnego w Braniewie, w ramach projektu ,,Czyste i bezpieczne wakacje’’, odbyło się sprzątanie skarp i dna rzeki Pasłęki.

W akcji, przy współpracy z PGW Wody Polskie RZGW w Gdańsku i Nadzoru Wodnego w Braniewie, wzięli udział: Stowarzyszenie historyczno - poszukiwawcze ,,Batory’’ z Braniewa, Grupa poszukiwawczo- ratownicza SCUBAMANIAK  z Łomży, Polski Związek Wędkarski nr 10 z Braniewa, PSP z Braniewa, OSP z Braniewa i Fromborka.  

Po kilku godzinach prac kontenery na śmieci i złom napełniły się całkowicie. W sumie rzeka Pasłęka stała się czyściejsza o 300 kg złomu i 1,5 tony śmieci. Dzięki takim akcjom nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome problemu, jakim są odpady w środowisku wodnym.

W Braniewie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym m.in. pokaz ratownictwa wodnego, sprzętu ratowniczego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy, gdzie każdy chętny mógł na fantomie praktycznie spróbować swoich sił w ratowaniu życia ludzkiego. W trakcie czyszczenia rzeki Pasłęki trwała zbiórka pozyskiwania funduszy dla podopiecznych z Domu Dziecka Słoneczne Wzgórze we Fromborku.

Uczestniczy akcji otrzymali drobne upominki od PGW Wody Polskie.

pasłęka DSCN0816