W Sztutowie zostały przeprowadzone szkolenia w ramach działań edukacyjno – informacyjnych projektu Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław – Etap II – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w  Gdańsku.

Szkolenie praktyczne DSC03097

Fot. PGW Wody Polskie

 

W formie praktycznych ćwiczeń przedstawiono uczestnikom zasady działania nowoczesnych urządzeń służących do konstruowania zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Doświadczeni w niejednej akcji strażacy ochotnicy z Cedrów Wielkich prezentowali półautomatyczny napełniacz worków z piaskiem i mobilną trapezową zaporę przeciwpowodziową.  Następnie zademonstrowano układanie zapory z napełnionych worków.

Ponieważ szkolenia były prowadzone w miejscu, gdzie piasku i wody jest pod dostatkiem, czyli na plaży, to cieszyły się zainteresowaniem nie tylko zaproszonych gości, ale także plażowiczów. Ćwiczenia były organizowane przez dwa dni, 28 i 29 czerwca br.

Projekt Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław – Etap II – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku jest dofinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Fot. PGW Wody Polskie

Fot. PGW Wody Polskie