Wody Polskie, RZGW w Gdańsku, aktywnie włączył się w akcję profilaktyczną realizowaną przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ostatnio wzięliśmy udział w festynie w Pucku. Festyn miał na celu propagowanie właściwego zachowania podczas wypoczynku letniego, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych.

Oprócz policjantów i pracowników Wód Polskich do realizacji przedsięwzięcia włączyli się również przedstawiciele innych instytucji m. in.: Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku.

Działania miały na celu edukację osób wypoczywających nad wodą w zakresie zasad bezpieczeństwa dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Przekazywane informacje zostały przyjęte z bardzo pozytywnym odbiorem. Młodsi uczestnicy chętnie brali udział w quizach na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, jak również uczestniczyli w konkursach sportowych na piasku. Na plażach odbyły się pokazy technik i taktyk interwencji policyjnych oraz rozegrany został mecz piłki siatkowej pomiędzy policjantami a uczestnikami wypoczynku letniego.

Podczas spotkania była okazja do zaprezentowania przedmiotu i zakresu działania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Podczas licznych zabaw z dziećmi oraz dorosłymi informowano o ciekawostkach dotyczących gospodarki wodnej, retencjonowania i oszczędzania wody oraz o kształtowaniu zasobów wodnych.

Zabawy, zagadki oraz przygotowane kolorowanki i gadżety promocyjne z logo Wód Polskich stanowiły atrakcję dla wszystkich uczestników.

Kamienie 853460225594185

Porywisty nadmorski wiatr zmusił naszych pracowników do użycia kamieni jako przycisków do przytrzymania licznych nagród dla uczestników festynu. Fot. PGW Wody Polskie

received 142993464652301

Zainteresowanie stoiskiem Wód Polskich było niemałe. Fot. PGW Wody Polskie