Jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą w zimie, jak pomóc komuś, pod kim załamał się lód? W ramach programu AKTYWNI BŁĘKITNI strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Słupsku, ratownicy wodni WOPR i policjanci zaprezentowali uczniom szkół podstawowych ze Słupska zasady prawidłowego zachowania i ewentualnego reagowania w czasie niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą zdarzyć się nad wodą.

Dzięki gościnności WOPR w Słupsku, 10 stycznia br. zorganizowane zostało szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego i lodowego dla dzieci i młodzieży. Z powodu niesprzyjającej, sztormowej pogody spotkanie odbyło się w Hali Widowiskowo - Sportowej Gryfia.

Na spotkanie przybyło ponad 300 uczniów, którzy z zainteresowaniem obserwowali pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz korzystania ze sprzętu ratowniczego (np. jak rzucić liną, żeby samemu się w nią nie zaplątać). Wszyscy wzięli udział w ćwiczeniach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. 

Propagowanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą to jedno z zadań realizowanych w ramach programu edukacyjnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie pn.  „AKTYWNI BŁĘKITNI – szkoła przyjazna wodzie”.

 

Słupsk01725a

Fot. PGW Wody Polskie