Pandemia zmusiła szkoły, biorące udział w programie edukacyjnym Aktywni Błękitni, do działań on-line. Zajęcia prowadzone są zdalnie za pośrednictwem Internetu, z użyciem materiałów udostępnionych na stronie Wód Polskich:

https://gdansk.wody.gov.pl/nasze-dzialania/edukacja

Są tam gry internetowe, scenariusze lekcji, broszury informacyjne i kolorowanki dla młodszych dzieci oraz krótkie filmy.

Dokumenty te zostały też udostępnione na stronach wielu szkół biorących udział w programie. Nauczyciele i rodzice wykorzystują je do prowadzenia domowych lekcji o tym jak szanować wodę, przeciwdziałać skutkom suszy i zapobiegać powodziom. Z okazji Światowego Dnia Ziemi stworzyliśmy wspólnie listę dobrych praktyk. Poprzez naukę i zabawę chcemy rozbudzić wrażliwość i świadomość ekologiczną dzieci, zachęcić do oszczędzania wody, energii i segregowania śmieci. Każdy z nas może zadbać o środowisko i zachęcać do działania innych.

Przy okazji zamieszczania materiałów na witrynach interneowych szkół prezentowane są dotychczasowe dokonania szkół w ramach edukacji wodnej.

Polecamy strony przygotowane przez szkoły:

Zespół Szkół  Ogólnokształcących Nr 6 z Gdańska:

http://zso6.edu.gdansk.pl/pl/page/projekty-5/aktywni-blekitni

Szkołę Podstawową w Szymankowie:

http://szymankowo.pl/szkola-podstawowa/iv-vi/453-szkola-przyjazna-wodzie-aktywni-blekitni?highlight=WyJha3R5d25pIl0=

Szkołę w Pomysku Wielkim

https://sppomysk.edupage.org/news/

https://sppomysk.edupage.org/news/#photos:album:290

Szkołę Podstawową w Złej Wsi Wielkiej

https://szkolazlawies.pl/a,173,aktywni-blekitni-szkola-przyjazna-wodzie

Szkołę podstawową w Gdańsku Brzeźnie

http://sp20.edu.gdansk.pl/pl/page/projekty-10/aktywni-blekitni/dzien-wody

Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie to program edukacyjny stworzony przez Wody Polskie, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest stworzenie sieci szkół „przyjaznych wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI”, które we współpracy z rodzicami, nauczycielami i uczniami oraz społecznością lokalną systematycznie i planowo działają na rzecz edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy. Więcej o programie: https://gdansk.wody.gov.pl/aktualnosci/531-aktywni-blekitni-regulamin.

 

Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej

IMG 0022

Rysunki przygotowane w ramach edukacji zdalnej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

Plakat Zła Wieś

Plakat przygotowany w ramach edukacji zdalnej przez ucznia Szkoły Podstawowej w Złej Wsi WIelkiej.